Upcoming defenses

Monday 21 October 2019

15:00
Sistema d'informació per la gestió dels estudiants de mobilitat internacional
FLORENCIA RÍMOLO FIGUEIRA
MARIA RIBERA SANCHO SAMSO
A5204 / Monday 21 October 2019
GRAU
15:45
APP Mobile per la gestió de varies funcionalitats en restaurants i botigues retail
ROGER LÓPEZ BELMONTE
FERNANDO LOPEZ
FERMIN SÁNCHEZ CARRACEDO
A5204 / Monday 21 October 2019
GRAU
16:30
Desenvolupament d'una aplicació mòbil d'una xarxa social de mascotes
LAURA FIGUEROLA PEÑA
JOAN ANTONI PASTOR COLLADO
A5204 / Monday 21 October 2019
GRAU
17:15
Obtenir indicadors sobre les mesures de rendiment dels estudiants de la FI de la FIB.
JESSICA SOBREVIELA PERICHE
MARIA RIBERA SANCHO SAMSO
A5204 / Monday 21 October 2019
GRAU

Tuesday 22 October 2019

10:00
Desenvolupament d'una plataforma digital per la gestió del clima laboral i el compromís dels empleats en l'organització on treballen
JORDI MORA PRUNA
MARIO MIR
ERNEST TENIENTE LOPEZ
A6101 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
10:15
Desenvolupament i interacció de models moleculars en realitat virtual
MARTI FERRET VIVO
PERE PAU VÁZQUEZ ALCOCER
A4206 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
10:15
Integració de kernels GPU amb frameworks de deep learning
AUGUST JOSEP BOZA DIEGUEZ
EDUARD AYGUADÉ PARRA
ANTONIO PENA
A2201 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
10:45
Disseny i implementació d'un sistema de creació d'ofertes per a Lunet
ALEX ARMENGOU FAGES
JOAN PALACIO
ANTONI URPI TUBELLA
A6101 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
11:00
Porting Rodinia Applications to OmpSs@FPGA
MARC PERELLÓ BACARDIT
XAVIER MARTORELL BOFILL
A2201 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
11:00
Ray tracing for optical lens analysis
DANIEL MARTINEZ BORDES
PERE PAU VÁZQUEZ ALCOCER
ALVARO VINACUA PLA
A4206 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
11:30
Desarrollo de la capa de presentación de una aplicación web para dar soporte a las operaciones e incidencias de un servicio de vehículos compartidos
SERGIO MORALES BONET
CARLOS SAIZ MARTINEZ
JORDI CASANOVAS MUÑOZ
A6101 / Tuesday 22 October 2019
GRAU
11:45
Mobile app for a smart rollator
MARINA SAUCA ORTIZ
ANTONIO BENITO MARTÍNEZ VELASCO
A2201 / Tuesday 22 October 2019
GRAU

Wednesday 23 October 2019

10:00
Analysis and Evaluation of Embedded Graphics Solutions for Critical Systems
MARC BENITO BERMUDEZ
LEONIDAS KOSMIDIS
MIQUEL MORETÓ PLANAS
A4206 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
10:00
Computació paral.lela en iOS per experts en MPI
MARC CATALÀ MONTANER
JORDI FORNES DE JUAN
A4105 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
10:45
Exploring whatevercast in RINA: unification of unicast, anycast, multicast and broadcast
DAVID LOPEZ-BREA TERREU
DAVIDE CAREGLIO
A4105 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
10:45
Software específic pel preprocessat de dades 3D en un embedded system
RICARD ZARCO BADIA
ENRIC X. MARTIN RULL
A4206 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
11:30
Intranet corporativa para agencia de publicidad
DANIEL LARROSA COSTARROSA
EDUARD RIFÀ VISCASILLAS
SILVIA LLORENTE VIEJO
A4105 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
12:15
Anàlisi, models de predicció i visualització de KPIs per a la presa de decisions en serveis de logística
MARC PUIG TORRES
DAMARIS COLL JIMENEZ
JOSEP LARRIBA PEY
A4105 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
15:00
Recopilation of Intelligence on financial transactions data and its application to the detection of fraud
SERGI CANAL GARCIA
ADRIAN MARRUENDO
JAVIER BÉJAR ALONSO
A4103 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
15:45
Calendario inteligente mediante chatbot
JOEL BORRÀS ESCODA
JAVIER BÉJAR ALONSO
A4103 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
16:30
Desenvolupament de models sobre indicadors del context Learning Analytics
ADRIAN SANCHEZ ALBANELL
MARTA CUATRECASES
JOSE CARMONA VARGAS
A4103 / Wednesday 23 October 2019
GRAU
17:15
Realidad virtual colaborativa integrando cinemática inversa
YERAY BOSOMS BLASCO
ALEJANDRO RÍOS JEREZ
NURIA PELECHANO GOMEZ
A4103 / Wednesday 23 October 2019
GRAU

Thursday 24 October 2019

08:30
Social Network monitoring
JOAN COLOM MONTOYA
JORDI MARCO GOMEZ
ORIOL HILARI, MARC
A6201 / Thursday 24 October 2019
GRAU
09:15
Estudi i millora de la seguretat, qualitat i usabilitat de l'aplicació PABRE-PROJ
RAFAEL RAMÍREZ POZO
CARME QUER BOSOR
A6201 / Thursday 24 October 2019
GRAU
10:00
Anàlisi i desenvolupament d'una solució TIC per a la seguretat infanfil
POL MOYA BETRIU
JORDI MONTERO GARCIA
A6201 / Thursday 24 October 2019
GRAU
10:30
"Business Intelligence" per millorar l'accessibilitat de la informació d'una organització
POL FORA SORENSEN
MODESTA COSTA AMORÓS
CARME MARTIN ESCOFET
A5206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
10:45
Desenvolupament d'app Android per la vigilància d'aparcament en zona blava
RAÜL MONTOYA PEREZ
ENRIC MAYOL SARROCA
A6201 / Thursday 24 October 2019
GRAU
11:00
Redistribució de serveis i comunicacions en un entorn de CPD mixt
EDUARD RICOU ROIG
JAUME ABELLA
GERMAN SANTOS BOADA
A4206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
11:15
suministración e implantación de un sistema centralizado de explotación de eventos de seguridad
MARIA HITZ MARTINEZ
OSCAR LOPEZ
CARME MARTIN ESCOFET
A5206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
11:45
Sistema de processat i explotació de dades hidrometeorològiques per a serveis web
ALBA CAÑETE GARRUCHO
RAFAEL SANCHEZ-DIEZMA GUIJARRO
RENE SERRAL GRACIÀ
A4206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
12:30
ESTUDIO Y PROGRAMACION DE UN SISTEMA MES QUE MONITORIZA Y CONTROLA UN PROCESO INDUSTRIAL
ADRIÁN MANCO SÁNCHEZ
JORDI MATEU CAMA
ANTONIO BENITO MARTÍNEZ VELASCO
A4206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
13:15
Optimització combinatòria intel·ligent per a problemes d'enrutament
POL CASASAYAS ESQUERDA
JOSEP LARRIBA PEY
A4206 / Thursday 24 October 2019
GRAU
14:00
Sistema recomendador de materiales educativos para una plataforma LMS
ALBERT CARVAJAL ABELLAN
ANDREA VEGA
ENRIQUE ROMERO MERINO
A4103 / Thursday 24 October 2019
GRAU
14:45
Goin Saving Advisor
GUILLEM ROSSELLÓ BAIGES
DAVID RIUDOR GIMENEZ
ENRIQUE ROMERO MERINO
A4103 / Thursday 24 October 2019
GRAU
15:30
SANTO: Social Aerial NavigaTion in Outdoors
JOAQUIN TERRASA MOYA
ANAIS GARRELL ZULUETA
A4103 / Thursday 24 October 2019
GRAU
16:15
A workflow for the analysis and modelling of high-dimensional omics data
GERARD OTERO MARTÍN
LUIS ANTONIO BELANCHE MUÑOZ
A4103 / Thursday 24 October 2019
GRAU

Friday 25 October 2019

10:00
Implementació d'un quadre de comandament parametritzable
MARC PEÑA SAHUNT
DAVID WEISS MORA
OSCAR ROMERO MORAL
A4206 / Friday 25 October 2019
GRAU
10:45
Reenginyeria del dashboard estratègic de l'eina Q-Rapids
ALEIX BALLETBÓ GREGORIO
CRISTINA GÓMEZ SEOANE
LIDIA LÓPEZ CUESTA
A4206 / Friday 25 October 2019
GRAU
11:30
ELK stack Big Data visualitzation using D3 library
NICOLAS ERNESTO FRANCISQUELO TACCA
JORDI BAYO
ALBERTO ABELLO GAMAZO
A4206 / Friday 25 October 2019
GRAU